Ile kosztuje pozycjonowanie stron WWW?

Posted on

W sieci dostępnych jest bardzo wiele firm, które specjalizują się w pozycjonowaniu i optymalizacji stron internetowych. Jest to niezwykle ważny zabieg, który pozwala na uzyskanie znacznie większej widoczności witryny w wyszukiwarkach. Każda firma, która posiada swoją stronę i chce dotrzeć do dużej ilości klientów, powinna zastanowić się nad podjęciem współpracy z agencją seo, która ma w swojej ofercie pozycjonowanie stron WWW. Jest to szczególnie istotne dla nowych podmiotów, które dopiero co pojawiły się na rynku i rozpoczynają swoją działalność, ale również dla tych firm, które nie są w stanie przebić się ze swoją ofertą do większego grona potencjalnych odbiorców, mimo funkcjonowania w branży od lat.

Czym jest pozycjonowanie?

Praktycznie wszyscy użytkownicy sieci, zaczynają poszukiwania informacji o produktach czy usługach w wyszukiwarkach, najczęściej skupiając się na tych wynikach, które pokazują się na pierwszych stronach np. w Google. Pozycjonowanie stron WWW skupia się na tym, by tak edytować zawartość witryny internetowej, razem z jej kodem źródłowym, by była ona w pełni przyjazna i akceptowalna dla wyszukiwarek. Dzięki temu procesowi można uzyskać bardzo wysokie pozycje w wyszukiwarkach, a dzięki temu sprowadzić na stronę znacznie więcej użytkowników, którzy potencjalnie zainteresowani są ofertą, a więc są w stanie wygenerować sprzedaż i zysk dla takiej firmy. Niskie pozycje lub brak strony internetowej to tak naprawdę utrata ogromnego potencjału biznesowego. 

Pozycjonowanie stron WWW stanowi proces, nie jest więc łatwo wycenić finalnego kosztu, ponieważ wpływ na niego ma bardzo wiele czynników

Jaki jest koszt pozycjonowania?

Pozycjonowanie stron WWW stanowi proces, nie jest więc łatwo wycenić finalnego kosztu, ponieważ wpływ na niego ma bardzo wiele czynników. Profesjonalna agencja seo będzie w stanie, przed przystąpieniem do pozycjonowania, wycenić każdą stronę indywidualnie. Wszystko zależy od tego, na jakie frazy pozycjonowanie będzie miało się odbywać, w jak bardzo konkurencyjnym rynku jest firma, czy konieczne będzie dodatkowe zapewnienie treści na stronie, tak by była ona dopasowana pod algorytmy wyszukiwarek. Chcąc poznać cenę, jaką niesie za sobą pozycjonowanie stron WWW można pokusić się o średnie wartości, które funkcjonują w agencjach seo, nie są to jednak sztywne ceny, które zapłacimy za optymalizację, ponieważ każda wycena jest przeprowadzana indywidualnie. Średni koszt pozycjonowania strony o zasięgu lokalnym może wynosić do 1500 zł netto, strona, która ma zasięg ogólnopolski będzie wymagała kapitału na poziomie 2500 zł netto w górę. Jeśli firma posiada sklep internetowy to tak naprawdę koszty pozycjonowania zaczynają się od kwoty 2500 zł netto i więcej.